Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę wybierając catering dietetyczny?

W ostatnim czasie na rynku dostrzec można istny wysyp zróżnicowanych cateringów dietetycznych, oferujących najróżniejsze diety pudełkowe. Niekiedy propozycje zachwycają swoimi egzotycznymi nazwami i potrawami pochodzącymi z najdalszych zakątków świata, a inne korzystną ceną lub namawiającymi do skorzystania opiniami osób, które zdecydowały się na wybór właśnie tej konkretnej diety. Z jakich składników odżywczych powinny składać się posiłki? Czy zdrowy catering dietetyczny może być smaczny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zdobądź najważniejsze informacje i ciesz się na co dzień pysznym jedzeniem na zamówienia zamkniętym w pudełkach. Życzymy udanej lektury.

Jaki jest najlepszy catering dietetyczny?

O tym, że każdy zjadany w ciągu dnia posiłek powinien być nie tylko smaczny, ale również pełnowartościowy, wiedzą nawet najmłodsi członkowie rodziny. Oznacza to, że dania powinny być zgodne z Piramidą Zdrowego Żywienia. Więcej informacji na temat zdrowej diety przeczytasz w artykule: “Jakie są zasady zdrowego stylu życia?”. Ponadto potrawy powinny być dopasowane do naszego stylu życia i zapotrzebowania. Zjadanie niewystarczającej ilości kalorii może przyczynić się do znacznego spadku samopoczucia, uczucia nieustannego zmęczenia, nadmiernej senności, całkowitego braku energii, a także widocznego pogorszenia wyglądu, łamliwości paznokci czy wypadania włosów.

Najlepszy catering dietetyczny to właśnie taki, który kompleksowo dba o zdrowie, wygląd i samopoczucie, ale czy taki faktycznie istnieje? Odpowiedź brzmi… jak najbardziej! Jednak podczas poszukiwań należy zapoznać się nie tylko z cennikiem czy rodzajami dostępnych diet, ale również np. zakładką O nas, która zdradza wszystkie niezbędne informacje na temat cateringu w tym m.in. stosowanych produktach czy rodzajach pudełek, w jakich dowożone są posiłki. Warto również poszukać w sieci opinii innych użytkowników na temat cateringu, ponieważ wybierając dietę odchudzającą czy dietę o niskim indeksie glikemicznym, należy stawiać nie tylko na zdrowe jedzenie, ale również to, które rozkocha kubki smakowe. A to zdecydowanie da się zrobić.

Dieta pudełkowa, czyli gwarancja zdrowia i doskonałego samopoczucia

W jakie składniki powinna obfitować odpowiednia dieta pudełkowa? W rzeczywistości wiele zależy od efektów, jakie chcesz osiągnąć. Chęć zgubienia zbędnych kilogramów lub przybrania masy mięśniowej wymaga oczywiście stosowania zupełnie innych składników.

Jednak bez względu na to, o jakim rodzaju diety mówimy, wszystkie powinny zawierać jedynie naturalne przyprawy, świeże zioła, a także bazować na ekologicznych produktach pochodzących od sprawdzonych dostawców. Niezwykle ważne jest, aby upewnić się, czy składniki, których używa dany catering dietetyczny, posiada certyfikat jakości. To niezwykle ważne, ponieważ od tego zależy smak i jakość diet pudełkowych.

Zastanawiasz się, na czym polega fenomen cateringów dietetycznych? Przede wszystkim jest to olbrzymie udogodnienie i ułatwienie dla osób zabieganych lub zapracowanych, którym w codziennym życiu brakuje czasu na regularne gotowanie i wyszukiwanie pomysłów na pyszne i właściwie skompletowane posiłki. Dzięki temu, że zdecydowana większość cateringów posiada doświadczony zespół dietetyków, posiłki mogą być ściśle dopasowane do konkretnych potrzeb żywieniowych danego klienta. Dodatkowo jeszcze przed złożeniem zamówienia, zainteresowani mogą skorzystać z darmowej konsultacji dietetycznej, dzięki czemu dowiedzą się, jaka kaloryczność okaże się najlepszym wyborem, a także jaką dietę warto wybrać. Przede wszystkim dotyczy to osób ze skłonnością do alergii lub nietolerancją na któryś ze składników.

Dla kogo powinien być zdrowy catering dietetyczny?

Osoby, które świadomie decydują się na rezygnację ze spożywania mięsa, również powinny móc znaleźć w ofercie odpowiednią dietę dla siebie. W naszym cateringu dietetycznym możesz zamówić zarówno dietę bezglutenową, jak i dietę bezlaktozową czy dietę wege. Pełne dopasowanie do potrzeb i oczekiwań klientów jest dla nas kwestią priorytetową! Ważne, aby pamiętać o tym, że zdrowy catering dietetyczny dedykowany jest dla:

  • osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy,
  • osób, które pragną przybrać na wadze,
  • zmagają się z alergiami pokarmowymi i nietolerancjami,
  • chorobami układu pokarmowego,
  • mają problem z samodzielnym ułożeniem jadłospisu na cały dzień,
  • osób, które nie mają czasu na gotowanie,
  • osób, którym gotowanie nie sprawia żadnej frajdy i przyjemności.

Smaczne posiłki we właściwym cateringu dietetycznym powinny dodatkowo zachwycać aspektami wizualnymi. Zdrowe żywienie nie powinno być karą i przykrym obowiązkiem. Nie zapominajmy, że zdrowie to jeden z tych darów, którego nie można kupić za żadne pieniądze. Warto kompleksowo dbać o nie każdego dnia! W tym przypadku gwarantuje to również dobre samopoczucie. Dostarczenie niezbędnych składników odżywczych może mieć ogromną moc sprawczą! Zdrowo, kolorowo, zróżnicowanie i pysznie – to właśnie takimi aspektami powinien kierować się każdy catering dietetyczny.

Chociaż wiele osób zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy, to obecnie branża cateringów dietetycznych jest niewątpliwie jedną z tych, która w Polsce rozwijają się najszybciej. Szybkie tempo życia, nieustanny pośpiech, brak czasu, a także chęć ułatwienia sobie życia, sprawiają, że dieta pudełkowa dosłownie na każdym kroku zyskuje kolejnych zwolenników.

Zobacz również:

Osoby, które wybierają dietę z dowozem, zyskują nie tylko smaczne posiłki, ale jednocześnie mogą zrezygnować z robienia zakupów. Zakupione produkty nie będą zalegały w lodówce, czekając na swój lepszy czas, aż do momentu przeterminowania. Ta sytuacja nie jest Ci obca? Tak to zrozumiale. Z problemem wyrzucania jedzenia zmaga się coraz więcej osób.

Zamów nasz catering dietetyczny i postaw na ekologiczne i smaczne posiłki! Twoje zdrowie jest w Twoich rękach – nie zapominaj!

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera