Przejdź do treści
Bez glutenu i laktozy

Dieta pudełkowa
Bez glutenu i laktozy

Przekonaj się, że unikanie produktów zawierających gluten i laktozę nie jest takie trudne!
Dieta Bez glutenu i laktozy w BistroBox sprawdzi się dla osób, które po spożyciu posiłków z laktozą odczuwają dyskomfort trawienny i jednocześnie zmagają się z objawami nadwrażliwości na gluten.

Kaloryczność i cena

Wybierz kaloryczność
Przykładowe dania diety

Śniadanie

Komosanka czekoladowa z malinami i płatkami migdałów

Drugie śniadanie

Koktajl: truskawka, płatki owsiane, daktyle, kakao, mleko roślinne

Obiad

Pulpeciki drobiowo-krewetkowe podane z makaronem ryżowym i sosem tajskim

Podwieczorek

Budyń jaglany z musem owocowym

Kolacja

Panierowany kalafior a’la buffalo wings z sałatką

Opis

Dla kogo jest dieta Bez glutenu i laktozy w BistroBox?

Przekonaj się, że unikanie produktów zawierających gluten i laktozę nie jest takie trudne!

Dieta Bez glutenu i laktozy w BistroBox sprawdzi się dla osób, które po spożyciu posiłków z laktozą odczuwają dyskomfort trawienny i jednocześnie zmagają się z objawami nadwrażliwości na gluten. Jeśli gluten i laktoza negatywnie wpływają na Twoje samopoczucie, to dieta Bez glutenu i laktozy będzie idealna właśnie dla Ciebie!

Nie polecamy stosowania diety Bez glutenu i laktozy przez osoby chore na celiakię i z silną alergią na gluten, ze względu na możliwe zanieczyszczenia posiłków śladowymi ilościami glutenu.

Jak skomponowana jest dieta Bez glutenu i laktozy?

W BistroBox przywiązujemy dużą wagę do jakości oraz różnorodności wykorzystywanych produktów. Wszystko to po to, aby mimo diety eliminacyjnej, dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych składników mineralnych i witamin.

Główne źródła węglowodanów złożonych w diecie to produkty naturalnie bezglutenowe- m.in. gryka, komosa ryżowa, amarantus, ryż, czy proso oraz certyfikowane produkty z nich wykonane – bezglutenowe kasze, płatki zbożowe i makarony. Obowiązkowym elementem naszych dań są również świeże warzywa i owoce od  naszych sprawdzonych dostawców. W menu tej diety nie znajdziesz zbóż zawierających gluten, czyli m.in. pszenicy, żyta, jęczmienia, czy też orkiszu.

Produkty z laktozą zastępujemy natomiast wyselekcjonowanymi zamiennikami najwyższej jakości. W codziennym menu diety Bez glutenu i laktozy znajdziesz roślinne alternatywy produktów mlecznych, takie jak: fortyfikowane napoje sojowe, ryżowe, owsiane, migdałowe a także bazujące na roślinach strączkowych, mleczku kokosowym i orzechach – śmietanki, jogurty, sojonezy, twarożki czy sery wegańskie. W diecie pojawią się również produkty mleczne pozbawione laktozy. Dzięki takiej różnorodności stosowanych produktów nie ma ryzyka wystąpienia niedoborów wapnia w diecie.

W diecie Bez glutenu i laktozy nie zabraknie wartościowych źródeł białka – chudego mięsa, ryb, owoców morza oraz nasion roślin strączkowych i ich przetworów. Dopełnieniem diety będą natomiast zdrowe tłuszcze pod postacią nasion, orzechów i olejów roślinnych najwyższej jakości.

Co wchodzi w skład diety Bez glutenu i laktozy?

Dieta Bez glutenu i laktozy dostępna jest w wariancie z trzema lub pięcioma posiłkami, w kalorycznościach od 850 kcal do 2500 kcal.

Diety trzyposiłkowe (śniadanie, obiad i kolacja) dostępne są w kalorycznościach: 850, 1200, 1400, 1700 i 1850 kcal.

Diety pięcioposiłkowe (śniadanie, śniadanie II, obiad, podwieczorek, kolacja) możesz zamówić w wariantach kalorycznych: 1200, 1500, 1800, 2000 lub 2500 kcal.

W diecie Bez glutenu i laktozy możliwe jest wykluczenie niektórych składników diety.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera