Przejdź do treści

Czy dieta SIRT działa i pomaga schudnąć?

Dieta SIRT, znana także jako dieta sirtuinowa bądź dieta Adele, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczy to przede wszystkim osób odchudzających się. Zanim jednak rozpocznie się walkę z nadprogramowymi kilogramami przy pomocy tej metody, dobrze byłoby się czegoś na jej temat dowiedzieć. Warto byłoby także mieć świadomość tego, w jaki sposób dieta działa i po jakie produkty można na niej sięgać. Należałoby zdawać sobie także sprawę z tego, jakie mogą być rezultaty diety sirtuinowej. Na szczęście,tych zdecydowanie nie brakuje.

Dla kogo dieta SIRT będzie najlepsza?

Dieta SIRT w rzeczywistości polecana jest każdemu, kto chciałby zrzucić kilka zbędnych kilogramów i nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Najczęstsze ograniczenia mają związek z niektórymi chorobami układu pokarmowego, ale również schorzeniami, w przypadku których dieta musi być zdecydowanie bardziej restrykcyjna. Dietą Adele zwykle najbardziej zainteresowane są osoby, które pragną zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. MImo że najczęściej chodzi tu o osoby otyłe i z nadwagą, to nie są to jedyne przypadki. Dieta SIRT może wydać się szczególnie atrakcyjna dla osób, które pragną po chciałyby nieco wymodelować swoją sylwetkę i stracić 2-3 kilogramy tkanki tłuszczowej uznawanej za zbędną. Z dobrodziejstw tego sposobu żywienia może skorzystać także każdy, kto chce nieco oczyścić swój organizm z toksyn oraz poprawić samopoczucie psychofizyczne.

W jaki sposób dieta SIRT pozwala schudnąć?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy dieta sirt działa i faktycznie w skuteczny sposób eliminuje zbędny kilogramy. Jak się okazuje, jej wpływ na ludzką sylwetkę może być naprawdę nieoceniony. Dzieje się tak dlatego, że jadłospis w tej diecie opiera się o produkty bogate w cenne sirtuiny. W bardzo korzystny sposób wpływają one na przemianę materii. Można liczyć więc na to, że metabolizm zostanie w znacząco przyśpieszy, co będzie skutkować oczywiście utratą wagi. Trzeba jednak mieć na uwadze to, aby przestrzegać zasad diety SIRT, bo w przeciwnym razie na efekty nie ma niestety co liczyć. Na szczęście, jeśli będzie się przestrzegało założeń tego sposobu żywienia, istnieje spore prawdopodobieństwo, że uda się wysmuklić sylwetkę i nadać jej pożądany kształt.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie SIRT?

Każdy, kto decyduje się na dietę SIRT, powinien wiedzieć, jakie produkty są dozwolone, a po jakie zdecydowanie nie powinno się sięgać. Jeżeli chodzi o to, czego nie zaleca się spożywać na diecie SIRT, wyróżnić należy przede wszystkim:

  • wysoko przetworzoną żywność,
  • słodkie napoje gazowane,
  • produkty bogate w mąkę pszenną, oczyszczoną,
  • produkty bogate w cukier rafinowany i tłuszcze trans.

Jeśli chodzi o produkty, które można spożywać, mowa tu przede wszystkim o owocach i warzywach. W szczególności należy sięgać po kapary, pomidory, sałaty, ale również jabłka, owoce jagodowe czy czerwoną cebulę. Warto byłoby zwracać swoją uwagę także na napoje takie jak zielona herbata, zielona kawa czy woda kokosowa. Należałoby zaś ograniczyć używki, a w szczególności papierosy i alkohol.

Wszystko o diecie sirtfood znajdziesz także w innnych naszych poradnikach:

Na jakie efekty diety SIRT można będzie liczyć?

Wiele osób pragnie wiedzieć, na jakie efekty diety SIRT będzie można właściwie liczyć. Dla większości osób to właśnie efekty są największą motywacją do rozpoczęcia diety. Wydaje się, że należałoby jednak uzbroić się w cierpliwość. Rezultatów na pewno nie będzie można dostrzec od razu. Pojawią się one dopiero po jakimś czasie. Jednym z nich będzie oczywiście znacząca redukcja uciążliwej tkanki tłuszczowej.

Na tym jednak nie koniec. Osoby prowadzące dietę SIRT mogą liczyć także na promienną cerę, wolną od niedoskonałości. Zazwyczaj, gęstsze stają się także włosy. Dieta SIRT może także pomóc w zredukowaniu pomarańczowej skórki, z którą boryka się zdecydowana większość przedstawiciele płci pięknej. Nie da się ukryć, że u niektórych osób efekty będą bardziej, a u niektórych mniej satysfakcjonujące. Wiele zależy bowiem od tego, w jakim stopniu przestrzega się zasad diety sirtuinowej. Poza tym należy mieć na uwadze to, aby połączyć ją z systematyczną aktywnością fizyczną. Wówczas rezultaty będą zdecydowanie najlepsze.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera