Przejdź do treści

Ile można schudnąć na diecie SIRT i jakie są jej zasady?

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile można schudnąć na diecie SIRT. Nie da się ukryć, że wizja osiągnięcia jakiegoś celu najbardziej motywuje ludzi do diety. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na dietę sirtuinową, musi dowiedzieć się, jakie są główne zasady. Warto byłoby również mieć świadomość tego, co można jeść, a jakich składników należy bezwzględnie unikać. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że zasady diety SIRT faktycznie będą przestrzegane. Bez tego niemożliwe jest bowiem osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów.

Ile chudnie się na diecie SIRT i komu jest zalecana?

Wskazań do zastosowania diety SIRT jest naprawdę całkiem sporo. Przede wszystkim, z tego sposobu żywienia powinny być szczególnie zadowolone osoby pragnące zgubić zbędne kilogramy. Nietrudno zgadnąć, że będą to zazwyczaj osoby zmagające się z nadwagą bądź otyłością. Warto także mieć świadomość tego, że dieta sirtfood okazuje się często zbawienna dla osób pragnących poprawić stan swojego zdrowia, a także wygląd skóry, włosów i paznokci. Ile można schudnąć na diecie SIRT? To pytanie bez wątpienia zadaje sobie wiele osób, choć nie da się udzielić na nie jednej prostej odpowiedzi. Niemniej jednak, po najbardziej restrykcyjnym tygodniu diety sirtuinowej możliwa jest utrata nawet trzech kilogramów. Przyjmuje się, że w ciągu miesiąca można zrzucić nawet 12 kilogramów. Oprócz diety należy jednak zastosować aktywność fizyczną, bo w przeciwnym razie efekty nie będą byt satysfakcjonujące.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie sirtuinowej?

Na diecie sirtuinowej należy spożywać przede wszystkim produkty bogate w tak zwane sirtuiny. Będą to przede wszystkim:

  • szpinak,
  • rukola,
  • gryka,
  • kapary,
  • oliwa z oliwek,
  • soja,
  • kurkuma,
  • gorzka czekolada,
  • czerwone wino.

Istnieją także pewne rodzaje produktów, po które sięgać nie należy. Można zaliczyć do nich przede wszystkim żywność o wysokim stopniu przetworzenia, jak również produkty bogate w rafinowany cukier czy w tłuszcze trans. Nie sposób nie zauważyć, że bardzo pomocne może okazać się także unikanie używek w postaci dużych ilości alkoholu. Z palenia papierosów najlepiej byłoby zaś całkowicie zrezygnować.

Sprawdź nasze diety pudełkowe i zamów już dziś >> zamów

Jakich zasad diety SIRT trzeba przestrzegać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakiego rodzaju zasad diety SIRT należy właściwie przestrzegać. Najważniejsze jest to, aby spożywać wskazane produkty, a nie te, które są zakazane. Trzeba mieć na uwadze także to, iż dieta SIRT składa się z etapów. Najbardziej rygorystyczna faza trwa zaledwie 3 dni i wówczas dzienna zalecana liczba kalorii wynosi 1000. Faza druga trwa 4 dni i w trakcie jej trwania można jeść łącznie 1500 kcal dziennie. W fazie 3 trwającej 14 dni, każdy musi spożywać trzy bogate w antyoksydanty posiłki, w tym jeden koktajl. Tak naprawdę, w ostatnim etapie diety nie trzeba pilnować jakiejś ściśle określonej liczby kalorii. Warto jednak troszczyć się o to, aby posiłki były różnorodne i odpowiednio zbilansowane.

Może Ci się spodobać: Dieta niskowęglowodanowa – efekty dla zdrowia

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Każdy, chciałby mieć świadomość tego, na jakie rezultaty diety SIRT można właściwie liczyć. Najważniejsze jest to, że dzięki diecie sirtuinowej naprawdę da się schudnąć. Można zatem uzyskać swoją wymarzoną sylwetkę. Na tym jednak nie koniec zadowalających efektów. Można liczyć również na to, iż dieta sirtuinowa poprawi wygląd skóry, włosów, a także paznokci. Spożywa się na niej przecież produkty bogate w cenne antyoksydanty. Warto byłoby jednak uzbroić się w cierpliwość. Rezultatów nie ujrzy się natychmiast. Trzeba dać swojemu organizmowi trochę czasu i zazwyczaj, po kilku dniach diety, waga się zmniejsza. Jeśli chodzi jednak o wygląd skóry, może się on poprawić dopiero po jakimś czasie, być może po 2 tygodniach. Ważne jest także to, aby nie wracać do starych nawyków żywieniowych po zakończeniu wszystkich faz diety. Produkty bogate w sirtuiny zawsze powinny być obecne w diecie, a na pewno uda się osiągnąć zamierzone efekty. Jeżeli ma się problem z samodzielnym opracowaniem właściwego jadłospisu, warto skontaktować się z doświadczonym dietetykiem.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera