Przejdź do treści

Kaloryczność i cena

Wybierz kaloryczność

* W okresie jesienno-zimowym dania obiadowe serwujemy na ciepło.
Polecamy jesienią rozpoczęcie diety od Sirt 2.

Przykładowe dania diety

I

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: szpinak, daktyl, orzechy, kiwi, cytryna

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: truskawka, jabłko, cytryna, olej lniany, babka płesznik

Przykładowe dania Etapu III*

Ragout z kurczakiem w ziołach podane z czerwonym ryżem

II

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: kiwi, jabłko, jarmuż, seler naciowy, daktyle, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: malina, jabłko, kiwi, natka pietruszki, seler naciowy, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu III*

Gulasz wołowy podany z kaszą gryczaną

III

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: jabłko, natka pietruszki, rukola, cytryna, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: pomarańcza, szpinak, chia, gruszka, sok jabłkowy

Przykładowe dania Etapu III*

Sałatka z serem feta, cukinią i patisonami podana z vinegretem kurkumowo-limonkowym

IV

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: brzoskwinia, mango, pomarańcza, rukola, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: malina, szpinak, jabłko, cytryna, chia

Przykładowe dania Etapu III*

Pulpeciki warzywne z grochem i soczewicą w sosie bulionowym z ryżem brązowym

V

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: szpinak, daktyl, orzechy, kiwi, cytryna

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml zielony sok na bazie selera

Przykładowe dania Etapu III*

Kotlety rybne podane z kaszą gryczaną i surówką colesław

Opis

Czym jest dieta Sirtfood?

Dieta Sirtfood została stworzona przez dwóch ekspertów z dziedziny żywienia: Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Popularnie nazywana jest dietą Adele, ponieważ właśnie za sprawą tej diety, słynna piosenkarka dokonała w ekspresowym tempie metamorfozy swojego ciała.

Fundamentem diety Sirtfood jest zapewnienie deficytu kalorycznego przy jednoczesnym spożyciu produktów bogatych w polifenole i przeciwutleniacze, których zadaniem jest opóźnienie procesów degeneracyjnych związanych z wiekiem, stylem życia, złym odżywianiem i stresem.

Dieta SIRTFOOD w Bistrobox jest modyfikacją oryginalnych założeń diety. Modyfikacja diety polega na innej niż w pierwotnych założeniach kaloryczności. Twórcy diety zakładali, że osoby stosujące dietę SIRT będą wykonywać bardzo intensywną aktywność fizyczną, natomiast zdecydowana większość naszych Klientek wykonuje pracę siedzącą i nie ma czasu na podejmowanie aktywności fizycznej. Dlatego właśnie zaszła konieczność modyfikacji założeń diety.

Dieta Sirtfood występuje w dwóch wariantach –  Klasyk oraz Wege+Ryba (bez mięsa czerwonego i drobiu).

Dieta Sirtfood nie posiada możliwości wykupienia wykluczeń.

Co wchodzi w skład diety Sirtfood i jak ją stosować?

Dieta SIRTFOOD składa się z trzech etapów.

Etap I diety zawiera 1200 kcal i składa się z 2 soków, 1 koktajlu na bazie jogurtu naturalnego oraz 1 wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Rekomendowany czas stosowania pierwszego etapu wynosi od 7 do 10 dni. Jesienią i zimą polecamy rozpoczęcie diety Sirtfoood od etapu II.

Etap II diety zawiera 1200 kcal i składa się z 2 soków, zupy oraz wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Rekomendujemy, aby etap ten trwał od 10 do 20 dni. 

Etap III diety zawiera 1500 kcal i składa się ze śniadania, 2 soków, zupy oraz wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Etap III należy traktować jako ,,wyjście z diety”. Rekomendujemy aby etap ten trwał minimum 14 dni.

Zalecana długość diety zależy od celu dietetycznego oraz indywidualnych potrzeb Klienta. Powyżej podano przykładowe okresy trwania diety. Celem utrzymania procesu chudnięcia i stopniowego wprowadzania węglowodanów zalecamy kontynuację dietą Low Carb/Niski IG.

Jaki jest cel diety Sirtfood?

Celem diety SIRT jest szybka redukcja masy ciała przy jednoczesnym efekcie głębokiej regeneracji i odmłodzenia. Proces ten wspomaga wysoka dawka polifenoli zawartych w precyzyjnie dobranych składnikach. Plan żywienia zakłada połączenie ograniczeń kalorycznych oraz zwiększenie w diecie udziału produktów bogatych w aktywatory sirtuin.

Jeśli marzysz o skutecznej redukcji masy ciała i efekcie odmłodzenia to dieta ta jest właśnie dla Ciebie! Spraw, że poczujesz się lekko i zdrowo!

Dbamy o to, by dieta SIRTFOOD dostarczała pełni smaku i przyjemności. Wszystko to za sprawą naszych autorskich sosów, z których jesteśmy bardzo dumni! 

Dieta SIRTFOOD ułożona przez Agnieszkę Mielczarek jest dietą wyjątkowo odżywczą. Pomimo niskiej kaloryczności, dieta nasycona jest witaminami, minerałami i związkami o charakterze przeciwzapalnym.

Czym właściwie są te sirtuiny?

Sirtuiny (inaczej zwane białkami Sir (Silent information regulator) to białka enzymatyczne występujące w ludzkim organizmie powiązane z jakością i długością życia. Sirtuinom przypisuje się wieloaspektową rolę w funkcjonowaniu organizmu na poziomie komórki.

Dieta z ograniczeniem kalorii oraz włączenie do menu produktów sirtuinowych (potencjalnych aktywatorów sirtuin) powoduje  aktywację tych białek w komórkach. Te z kolei poprzez aktywację „genu długowieczności” opóźniają m.in. proces starzenia się komórek, stymulują procesy naprawcze w organizmie i  są zaangażowane w proces apoptozy. Dodatkowo, sirtuiny  zwiększają odporność komórek na stres oksydacyjny i nasilają procesy naprawcze DNA.

Dieta aktywuje białka SIRT po to, aby po osiągnięciu upragnionej sylwetki, dogłębnie odmłodzić ciało, zachwycać urodą i tryskać energią na co dzień!

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera