Przejdź do treści
Sirt – dieta Adele

Dieta pudełkowa
Sirt – dieta Adele

Fundamentem diety Sirtf – Adele jest zapewnienie deficytu kalorycznego przy jednoczesnym spożyciu produktów bogatych w polifenole i przeciwutleniacze, których zadaniem jest opóźnienie procesów degeneracyjnych związanych z wiekiem, stylem życia, złym odżywianiem i stresem.

  • Klasyk

  • Wege + Ryba

Kaloryczność i cena

Wybierz kaloryczność

* W okresie jesienno-zimowym dania obiadowe serwujemy na ciepło.
Polecamy jesienią rozpoczęcie diety od Sirt 2.

Przykładowe dania diety

I

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: szpinak, daktyl, orzechy, kiwi, cytryna

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: truskawka, jabłko, cytryna, olej lniany, babka płesznik

Przykładowe dania Etapu III*

Ragout z kurczakiem w ziołach podane z czerwonym ryżem

II

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: kiwi, jabłko, jarmuż, seler naciowy, daktyle, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: malina, jabłko, kiwi, natka pietruszki, seler naciowy, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu III*

Gulasz wołowy podany z kaszą gryczaną

III

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: jabłko, natka pietruszki, rukola, cytryna, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: pomarańcza, szpinak, chia, gruszka, sok jabłkowy

Przykładowe dania Etapu III*

Sałatka z serem feta, cukinią i patisonami podana z vinegretem kurkumowo-limonkowym

IV

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: brzoskwinia, mango, pomarańcza, rukola, nasiona chia

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml sok: malina, szpinak, jabłko, cytryna, chia

Przykładowe dania Etapu III*

Pulpeciki warzywne z grochem i soczewicą w sosie bulionowym z ryżem brązowym

V

Przykładowe dania Etapu I*

400 ml sok: szpinak, daktyl, orzechy, kiwi, cytryna

Przykładowe dania Etapu II*

400 ml zielony sok na bazie selera

Przykładowe dania Etapu III*

Kotlety rybne podane z kaszą gryczaną i surówką colesław

Opis

Czym jest dieta Sirt – Adele?

Dieta Sirt – Adele została stworzona przez dwóch ekspertów z dziedziny żywienia: Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Popularnie nazywana jest dietą Adele, ponieważ właśnie za sprawą tej diety, słynna piosenkarka dokonała w ekspresowym tempie metamorfozy swojego ciała.

Fundamentem diety Sirt jest zapewnienie deficytu kalorycznego przy jednoczesnym spożyciu produktów bogatych w polifenole i przeciwutleniacze, których zadaniem jest opóźnienie procesów degeneracyjnych związanych z wiekiem, stylem życia, złym odżywianiem i stresem.

Dieta SIRT – Adele w Bistrobox jest modyfikacją oryginalnych założeń diety. Modyfikacja diety polega na innej niż w pierwotnych założeniach kaloryczności. Twórcy diety zakładali, że osoby stosujące dietę SIRT będą wykonywać bardzo intensywną aktywność fizyczną, natomiast zdecydowana większość naszych Klientek wykonuje pracę siedzącą i nie ma czasu na podejmowanie aktywności fizycznej. Dlatego właśnie zaszła konieczność modyfikacji założeń diety.

Dieta Sirt – Adele występuje w dwóch wariantach –  Klasyk oraz Wege+Ryba (bez mięsa czerwonego i drobiu).

Dieta Sirt – Adele nie posiada możliwości wykupienia wykluczeń.

Co wchodzi w skład diety Sirt – Adele i jak ją stosować?

Dieta SIRT składa się z trzech etapów.

Etap I diety zawiera 1200 kcal i składa się z 2 soków, 1 koktajlu na bazie jogurtu naturalnego oraz 1 wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Rekomendowany czas stosowania pierwszego etapu wynosi od 7 do 10 dni. Jesienią i zimą polecamy rozpoczęcie diety Sirt od etapu II.

Etap II diety zawiera 1200 kcal i składa się z 2 soków, zupy oraz wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Rekomendujemy, aby etap ten trwał od 10 do 20 dni. 

Etap III diety zawiera 1500 kcal i składa się ze śniadania, 2 soków, zupy oraz wysokoodżywczego posiłku SIRTFOOD. Etap III należy traktować jako ,,wyjście z diety”. Rekomendujemy aby etap ten trwał minimum 14 dni.

Zalecana długość diety zależy od celu dietetycznego oraz indywidualnych potrzeb Klienta. Powyżej podano przykładowe okresy trwania diety. Celem utrzymania procesu chudnięcia i stopniowego wprowadzania węglowodanów zalecamy kontynuację dietą Low Carb/Niski IG.

Dodatkowo, dania diety Sirt – Adele zostały wzbogacone o mikroliście, które pojawiają się w różnych etapach diety, w zależności od menu dziennego. Mikroliście (z ang. microgreens) czyli młode liście wysianych warzyw, można powiedzieć, że to zaawansowana forma kiełka. Mikroliście wykazują zaskakujące właściwości odżywcze. Badania Uniwersytetu Naidoo z 2021 r, potwierdziły, że mają one około 40 razy więcej witamin, minerałów, polifenoli niż klasyczne warzywa czy ich nasiona. Porcja już 20 gr mikroliści będzie istotnym źródłem najważniejszych dla zdrowia mikroelementów. Szczególnie ważne będą dla zdrowia małych dzieci, gdyż w porównaniu z klasycznymi warzywami – mikroliście praktycznie pozbawione są szkodliwych azotanów. Ze względu na dużą koncentrację składników odżywczych mikroliście to jedne z najsilniej działających Superfoods.

Jaki jest cel diety Sirt – Adele?

Celem diety SIRT jest szybka redukcja masy ciała przy jednoczesnym efekcie głębokiej regeneracji i odmłodzenia. Proces ten wspomaga wysoka dawka polifenoli zawartych w precyzyjnie dobranych składnikach. Plan żywienia zakłada połączenie ograniczeń kalorycznych oraz zwiększenie w diecie udziału produktów bogatych w aktywatory sirtuin.

Jeśli marzysz o skutecznej redukcji masy ciała i efekcie odmłodzenia to dieta ta jest właśnie dla Ciebie! Spraw, że poczujesz się lekko i zdrowo!

Dbamy o to, by dieta SIRT dostarczała pełni smaku i przyjemności. Wszystko to za sprawą naszych autorskich sosów, z których jesteśmy bardzo dumni! 

Dieta SIRT ułożona przez Agnieszkę Mielczarek jest dietą wyjątkowo odżywczą. Pomimo niskiej kaloryczności, dieta nasycona jest witaminami, minerałami i związkami o charakterze przeciwzapalnym.

Czym właściwie są te sirtuiny?

Sirtuiny (inaczej zwane białkami Sir (Silent information regulator) to białka enzymatyczne występujące w ludzkim organizmie powiązane z jakością i długością życia. Sirtuinom przypisuje się wieloaspektową rolę w funkcjonowaniu organizmu na poziomie komórki.

Dieta z ograniczeniem kalorii oraz włączenie do menu produktów sirtuinowych (potencjalnych aktywatorów sirtuin) powoduje  aktywację tych białek w komórkach. Te z kolei poprzez aktywację „genu długowieczności” opóźniają m.in. proces starzenia się komórek, stymulują procesy naprawcze w organizmie i  są zaangażowane w proces apoptozy. Dodatkowo, sirtuiny  zwiększają odporność komórek na stres oksydacyjny i nasilają procesy naprawcze DNA.

Dieta aktywuje białka SIRT po to, aby po osiągnięciu upragnionej sylwetki, dogłębnie odmłodzić ciało, zachwycać urodą i tryskać energią na co dzień!

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera