Przejdź do treści

Dieta sirtfood – przepisy i zasady

Dieta sirtfood, znana także jako dieta Adele, zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób, które pragną zgubić nadprogramowe kilogramy. Przed rozpoczęciem tego rodzaju diety, trzeba jednak czegoś się o niej dowiedzieć. Warto w szczególności dowiedzieć się, jakie są zasady tego sposobu żywienia. Należałoby także poznać przydatne przepisy, które można wykorzystać. Przyda się także wiedza na temat efektów diety sirtuinowej.

Jakie są zasady diety SIRT?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakich zasad diety SIRT trzeba przestrzegać. Najważniejsze jest to, aby wykluczyć ze swojego menu takie pokarmy jak:

  • żywność bogata w rafinowany cukier,
  • produkty bogate w tłuszcze trans,
  • produkty o wysokim stopniu przetworzenia.

Zamiast wymienionych wyżej produktów należy wybierać takie, które przetworzone nie są. Żywność, po którą się sięga, powinna być bogata w dobroczynne sirtuiny. Przyspieszają one metabolizm, ale również wspomagają proces oczyszczania się ludzkiego organizmu z nagromadzonych w nim toksyn. Na tym jednak nie koniec. Dzięki sirtuinom zdecydowanie lepiej funkcjonuje zarówno układ hormonalny, jak i nerwowy. Należy więc zadbać o to, aby w diecie obecne były warzywa oraz owoce, najlepiej świeże. Przydatne będą także produkty pełnoziarniste. Warto byłoby zainteresować się napojami takimi jak kawa czy zielona herbata. Trzeba jednak popijać je z umiarem. Ponadto na diecie SIRT należy unikać palenia papierosów.

Sprawdź nasz inny artykuł o diecie Adele:

Jakie przepisy warto poznać?

Interesuje Cię dieta sirtfood? Przepisy czarują smakiem i aromatem. Godne uwagi będą na pewno koktajle oraz zupy. Z powodzeniem przygotować można koktajl na bazie mleka migdałowego, z dodatkiem banana, kiwi oraz rukoli. Można wzbogacić go także o kurkumę. Dobrym pomysłem będzie także wypicie koktajlu z borówek amerykańskich, selera naciowego i herbaty zielonej. Warto byłoby też pomyśleć o jakichś zupach. Mogą być to na przykład zupy kremowe, z różnego rodzaju warzyw. Do ich przygotowania śmiało można wykorzystać, liściaste warzywa zielone, których smak po zmiksowaniu nie będzie zbyt wyczuwalny. Do zup, tak samo, jak i do koktajli należy dodawać przyprawy o właściwościach antyoksydacyjnych. Popijanie koktajli jest szczególnie istotne w pierwszych dniach diety, ale i później nie należy z nich rezygnować.

Jakich efektów można się spodziewać i kiedy one wystąpią?

Wiele osób pragnie wiedzieć, jakiego rodzaju rezultatów można oczekiwać po diecie SIRT. Na pewno uda się zgubić zbędne kilogramy, choć nie da się jednoznacznie przewidzieć tego, ile konkretnie tkanki tłuszczowej uda się utracić. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu przestrzegane będą zasady diety sirtuinowej. Poza tym ważną rolę w procesie chudnięcia odgrywają także systematyczne ćwiczenia fizyczne. Najlepiej, jeżeli będą one dość intensywne. Pierwsze rezultaty będzie można dostrzec już po paru dniach. Nie da się jednak w sposób jednoznaczny określić tego, kiedy dokładnie pojawią się najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. U niektórych będzie to wcześniej, a u innych nieco później. Wiele zależy od tego, jak wyglądała sylwetka przed rozpoczęciem diety SIRT.

Jak długo trwa dieta SIRT?

Niemal każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z dietą SIRT, pragnie wiedzieć, jaki powinien być optymalny czas jej trwania . Otóż składa się ona z kilku etapów. Pierwszy trwa 3 dni i jest najbardziej rygorystyczny. Drugi z etapów diety sirtuinowej trwa 4 dni. Przez kolejne 14 dni nie trzeba już aż tak bardzo przywiązywać swojej uwagi do spożywanych kalorii. Po zakończeniu wszystkich etapów diety nie warto jednak z niej rezygnować. Dobrym pomysłem wydaje się dalsze spożywanie zdrowych i bogatych w antyoksydanty posiłków. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że satysfakcjonujące rezultaty diety uda się zatrzymać. Niesamowicie istotne jest także to, aby nie być dla siebie zbyt wymagającym. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z dietą sirtuinową.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera