Przejdź do treści

Czego nie można jeść na diecie SIRT i dlaczego?

Pojęcie diety SIRT nie jest znane każdemu, choć jest to typ diety zdobywający coraz większą popularność. Przed rozpoczęciem jej dobrze byłoby jednak dowiedzieć się na jej temat nieco więcej. Przede wszystkim, należałoby mieć świadomość tego, komu właściwie zalecana jest dieta SIRT. Warto byłoby także wiedzieć, czego nie można spożywać podczas prowadzenia tego stylu życia. Wreszcie, trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, jakie są efekty diety sirtuinowej.

Komu polecana jest dieta SIRT?

Dieta SIRT stała się szczególnie popularna wśród osób, którym zależy na zgubieniu tak zwanych nadprogramowych kilogramów. Osoby borykające się z nadwagą i otyłością powinny być więc nią zainteresowane. Na tym jednak nie koniec wskazań do wdrożenia w życie zasad tego wyjątkowego sposobu żywienia. Okazuje się bowiem, że dieta SIRT może być pomocna także osobom, które pragną poprawić wygląd skóry, paznokci czy włosów. Ponadto, przestrzeganie jej zasad może pomóc w usunięciu szkodliwych toksyn z ludzkiego organizmu. Będzie to skutkowało nie tylko utratą wagi, ale również lepszym samopoczuciem.

Dieta SIRT – najważniejsze informacje

Dieta SIRT, określana także mianem diety sirtuinowej, została rozpowszechniona dzięki wokalistce Adele. Czasami też można spotkać się z nazwą dieta Adele. Najważniejsze w tym sposobie żywienia jest sięganie po produkty bogate w tak zwane sirtuiny. Można stwierdzić, że dieta sirtfood jest oparta o wiele zasad zdrowego żywienia, których powinien przestrzegać tak naprawdę każdy człowiek, któremu zależy na własnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Jakie produkty należy ograniczyć, a najlepiej wykluczyć z diety?

Wiele osób nie wie, jakiego rodzaju produkty należy wykluczyć z diety SIRT. Jak już zaznaczono wyżej, ten sposób żywienia zakłada sięganie po duże ilości produktów bogatych w sirtuiny. Można więc wysnuć wniosek, iż niewskazane będą produkty, które są ubogie w owe białka enzymatyczne. Przede wszystkim, nie należy więc sięgać po:

  • produkty o wysokim stopniu przetworzenia,
  • dania typu fast food,
  • produkty z białej mąki,
  • rafinowany cukier i produkty bogate w niego,
  • gazowane napoje z dodatkiem sztucznych barwników i aromatów.

Najlepiej byłoby wszystkie wymienione wyżej produkty całkowicie wyeliminować ze swojej diety. Osobom, które do tej pory systematycznie je spożywały, może to jednak sprawiać niemałą trudność. Wskazane byłoby więc ich mocne ograniczenie. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że z czasem uda się je całkowicie wyeliminować. Warto jednak być dla siebie wyrozumiałym, zwłaszcza jeżeli dopiero co rozpoczyna się przygodę z dietą sirtuinową. Z czasem, na pewno uda się przestrzegać większości jej zasad, które nie należą na szczęście do szczególnie skomplikowanych.

Inne artykuły związane z dietą sirtfood:

Jakie są efekty diety SIRT?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czego nie można jeść na diecie SIRT, a co należy regularnie spożywać. Niemniej jednak należałoby zastanowić się również nad tym, jakie są efekty diety SIRT. Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Otóż przede wszystkim, można będzie liczyć na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Metabolizm zostanie podkręcony, a sylwetka szybciej stanie się smuklejsza. Na tym oczywiście nie koniec. Dzięki diecie SIRT można również oczyścić swoje ciało z nagromadzonych w nim toksyn, przez co będzie można liczyć na poprawę wyglądu skóry, włosów, a także paznokci. Nie sposób nie zauważyć, że ten sposób żywienia służy także zachowaniu dobrej kondycji zdrowotnej.

Zalecane na diecie sirtuinowej produkty są przecież bogate w cenne antyoksydanty. Dzięki temu możliwe staje się wzmocnienie naturalnej odporności organizmu. Osoby systematycznie sięgające po produkty bogate w witaminy i minerały zdecydowanie rzadziej zapadają na różnego rodzaju infekcje sezonowe. Nie muszą także martwić się tak wysokim ryzykiem zapadnięcia na choroby poważniejsze, takie jak, chociażby niektóre nowotwory. Ważne jest jednak to, aby dieta SIRT trwała odpowiednio długo. Należy także uzbroić się w cierpliwość, bo na efekty trzeba niekiedy poczekać.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera