Przejdź do treści

Czy dieta odchudzająca może być smaczna?

Dieta odchudzająca w dalszym ciągu wielu osobom kojarzy się z nieustannymi wyrzeczeniami, głodówkami, a także potrawami zupełnie pozbawionymi smaku i aromatu. Całe szczęście coraz więcej osób na własnej skórze przekonała się, że współczesne diety na odchudzanie oprócz tego, że dostarczają najważniejszych dla zdrowia wartości odżywczych, mogą być również bardzo przyjemne i smaczne. Kluczowy jest jednak wybór składników wysokiej jakości, które dodatkowo odpowiadają naszym kubkom smakowym. Co więcej, obecnie najlepsza dieta odchudzająca to taka, która nierozerwalnie wiąże się ze zmianą stylu życia.

Nie jest tajemnicą, że każdy człowiek posiada swoje ulubione smaki, z których trudno byłoby mu tak po prostu zrezygnować. Bez względu na to, czy mówimy o domowych pierogach ze skwarkami, pokaźnych rozmiarów kotlecie schabowym z ziemniakami i toną koperku czy ulubioną zupą, która w rzeczywistości ma niewiele wspólnego z byciem fit. Miłośnicy zup i bulionów powinni rozważyć przejście na naszą dietę zupową, która każdego dnia zaskakuje 4 zupełnie innymi smakami zup oraz shotem odpornościowym i naparem regenerującym. Gwarantujemy, że Twoje zdrowie i samopoczucie będzie Ci wdzięczne. Jaka powinna być więc dieta odchudzająca? Przede wszystkim taka, która będzie nam smakowała i nie wykluczała wszystkich uwielbianych potraw czy składników. Najlepsza dieta odchudzająca powinna być przemyślana, zbilansowana i połączona z ruchem i aktywnością fizyczną.

Jakie zdrowe jedzenie jeść, aby chudnąć?

Podczas komponowania posiłków należy pamiętać o tym, że za nadmiar tkanki tłuszczowej, znienawidzonej oponki na brzuchu czy poszarzałej i zmęczonej cery stoją niewłaściwe nawyki żywieniowe i zbyt duża liczba spożywanych kalorii. Warto wspomnieć także o wieczornym podjadaniu, piciu alkoholu czy zbyt częstym sięganiu po słodkości, co również może mieć destrukcyjny wpływ na dietę.

Osoby, które decydują się na przejście na dietę odchudzającą, powinny zacząć przede wszystkim od zmniejszenia ilości wspomnianych już kalorii. Deficyt kaloryczny nie powinien być jedną kwestią przypadku. Niezwykle pomocne okażą się kalkulatory obliczające całkowitą przemianę materii, czyli tzw. CPM. Na początku zaleca się jednak zrezygnowanie z radykalnego obcinania kalorii. W rzeczywistości 200-300 kalorii mniej w zupełności wystarczy. Jeżeli efekty nie będą zadowalające, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stopniowe ucinanie kolejnych kalorii. Dieta na odchudzanie za każdym razem kończyła się katastrofą lub efektem jojo? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł zatytułowany: “Dlaczego nie mogę schudnąć?” Poznaj 4 najczęstsze powody” może okazać się odpowiedzią na dręczące cię pytania.

Najlepsza dieta odchudzająca? Postaw na różnorodność

Z tyłu głowy zawsze należy mieć jednak fakt, że dieta na odchudzanie powinna być różnorodna i bogata w prozdrowotne składniki odżywcze. Wbrew pozorom prosta i tania dieta odchudzająca oznacza zmniejszenie ilości tłuszczów i węglowodanów, przy jednoczesnym zwiększeniu ilości białka. Jednak diety wysokobiałkowe nie są polecane pacjentom z chorobami wątroby czy nerek. W tym przypadku zbyt duża ilość białka może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia pacjentów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zdrowe jedzenie powinno obfitować w witaminy. Skarbnicą są świeże owoce, warzywa, a także wszelkie produkty pełnoziarniste. Uważasz, że prosta i tania dieta odchudzająca wiąże się z jedzeniem owsianek, kurczaka z ryżem i kolacji, które znacznie bardziej zniechęcają, niż zachęcają do spożywania kolacji. Przysłowiowy liść sałaty na kolację lub marchewka na obiad? Najwyższa pora raz na zawsze skończyć z takimi stereotypami. Zdrowe jedzenie połączone z gubieniem kilogramów nie oznacza konieczności zrezygnowania z naleśników, pancake’ów, makaronów, pieczywa czy nawet pizzy. O tym przekonały się nawet gwiazdy światowego formatu jak np. Adele. Jej dieta Sirtfood zyskała rzeszę miłośników na całym świecie.

Zdrowe jedzenie i umiar to podstawa

Najważniejsze jest zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. Kakaowe naleśniki z twarogiem i sezonowymi owocami, drobiowe pulpeciki z kaszą i surówkami, a może krem czekoladowy z ciecierzycy? W tym przypadku wszystko jest możliwe. Osoby, które w kuchni nie czują się najlepiej, z powodzeniem mogą skorzystać z różnorodnych diet dostępnych w naszej ofercie. Oprócz tradycyjnych diet takich jak np. Klasyk posiadamy także diety bezglutenowe i łatwe, dzięki którym osoby z wykluczeniami w diecie również znajdą coś dla siebie. Z kolei osobom które nie mają jasno sprecyzowanych smaków mogą wybrać naszą dietę Jesz co chcesz, czyli dieta z wyborem dań. Pyszne jedzenie idzie w parze z promiennym wyglądem i dobrym samopoczuciem. Czy można chcieć czegoś więcej?
Podczas diety odchudzającej warto pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednio dobrana suplementacja i wzmacnianie organizmu. Zmniejszenie ilości kalorii może wiązać się ze zmniejszeniem dostarczanych do organizmu składników odżywczych.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera