Przejdź do treści

Jakie produkty przyspieszają metabolizm?

Pomimo usilnych starań dość ciężko jest Ci zrzucić zbędne kilogramy? Być może problem leży w sprawności Twojego metabolizmu. Metabolizm bowiem odpowiada za prędkość trawienia pokarmów i usuwania z organizmu wszystko to, co nie jest potrzebne. Jak często odwiedzasz toaletę? Jeśli korzystasz z niej rzadziej niż raz dziennie, z pewnością Twój metabolizm nie pracuje tak dobrze, jak mógłby. Ten problem możesz rozwiązać, bliżej przyglądając się swojej diecie, a zmieniając nawyki żywieniowe, możesz go nieco przyspieszyć. Jeśli w tym momencie zadajesz sobie pytanie, jak skutecznie wpłynąć na metabolizm, to zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu. Jesteś we właściwym miejscu!

Czemu warto dbać o metabolizm

Przemiana materii to jeden z procesów zachodzących nieustannie w naszym organizmie. Może różnić się u poszczególnych osób ze względu na wiek, płeć, nawyki żywieniowe, tryb życia czy stan zdrowia – dlatego nie należy porównywać swojego metabolizmu z innymi osobami. Dzięki jego działaniu nasz organizm na co dzień funkcjonuje mniej lub bardziej sprawnie. Warto więc o niego zadbać w możliwie najlepszy sposób. Jeśli czujesz, że przemiana materii w Twoim organizmie przebiega zbyt wolno, powinieneś zastanowić się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych. W jaki sposób to zrobić? Ustal, jak wyglądają Twoje posiłki – zapisuj przez kilka dni wszystko to, co zjadasz. Następnie zastanów się, które z tych produktów nie wpływają dobrze na tempo przemiany materii lub jaką część z nich stanowią produkty przyspieszające metabolizm. Postaraj się dodać do niego więcej tych dań, które działają korzystnie na proces przemiany materii, a pozytywne zmiany zauważysz szybciej, niż myślisz! Poprawa nawyków żywieniowych może znaczące wpłynąć na Twoje samopoczucie, ale także sylwetkę, zdrowie oraz pomoże Ci uniknąć chorób w przyszłości.

Zobacz także:

Oznaki złego metabolizmu

Nieprawidłowo funkcjonujący układ trawienny może prowadzić do różnego rodzaju chorób metabolicznych, których z pewnością chcesz uniknąć. Jeśli podejrzewasz, że proces przemiany materii w Twoim organizmie nie przebiega tak, jak powinien przebiegać u zdrowej osoby, zwróć uwagę, czy nie odczuwasz wskazujących na to dolegliwości. Problemy z metabolizmem mogą prowadzić do takich chorób jak otyłość brzuszna, dna moczanowa czy cukrzyca. Aby ich uniknąć, badaj się regularnie, ale także świadomie zapobiegaj. Możesz to zrobić, dopisując do swojej listy zakupów produkty przyspieszające metabolizm – z pewnością podziękujesz sobie w przyszłości za taką decyzję. Objawami, które mogą wskazywać na te dolegliwości, są na przykład ból w podbrzuszu, otyłość, senność, ogólne osłabienie czy napady głodu. Jak widzisz, objawy nie są jednoznaczne, dlatego kluczem do diagnozy zawsze powinny być odpowiednie badania lekarskie, do których zachęcamy – zadbaj o swoje zdrowie jak najszybciej. Do swojej listy zakupów koniecznie dodaj kilka produktów przyspieszających metabolizm.

Oznaki dobrze działającego metabolizmu

Jeśli na co dzień jesteś osobą, która jest pełna energii, nie męczysz się szybko, zawsze jesteś gotów do działania i ogólnie czujesz się dobrze swoim ciele, może mieć to związek nie tylko z dobrą kondycją psychiczną, ale także ze świetnie działającym metabolizmem.

Metabolizm, czyli inaczej przemiana materii odpowiada za przetwarzanie energii, którą dostarczasz swojemu organizmowi wraz z pożywieniem. Prawidłowo działająca przemiana materii wpływa także na Twój wygląd. Nie mówimy tutaj wyłącznie o smukłej sylwetce, chociaż ta także jest oznaką zdrowia. Osoby z poprawnie działającym układem trawiennym zazwyczaj wyglądają dużo młodziej i promiennej. Brak nadprogramowej tkanki tłuszczowej oznacza, że Twój metabolizm prawdopodobnie działa bardzo dobrze. Masz powód do radości – Twój organizm radzi sobie świetnie z przetwarzaniem dostarczanych pokarmów. Twoja dieta prawdopodobnie jest więc bogata w produkty przyspieszające metabolizm.

Czemu warto zadbać o swój metabolizm?

Czy warto dbać o metabolizm? Oczywiście, że tak! Dobra przemiana materii wpływa świetnie nie tylko na wygląd ciała, ale także na siły witalne i ogólne samopoczucie. Jeśli czujesz, że Twój metabolizm nie do końca działa tak, jak powinien, możesz wdrożyć do swojej diety produktu, które przyspieszą jego pracę. Produkty przyspieszające metabolizm bez problemu znajdziesz w każdym markecie, a są to:

  • pokrzywa,
  • ryby,
  • mniszek lekarski,
  • jabłka,
  • awokado,
  • siemię lniane,
  • płatki owsiane.

Niewielkie zmiany w nawykach żywieniowych mogą długotrwale wpłynąć na stan Twojego zdrowia. Nie bez powodu popularnie jest powiedzenie, że jesteś ty, co jesz! Im lepiej i świadomiej dobierasz produkty do swojej diety, tym lepiej działasz na swój metabolizm. Już od dziś zacznij świadomie dbać o swoje zdrowie, a podziękujesz sobie w przyszłości.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera