Przejdź do treści

Czy da się oczyścić organizm z toksyn?

Oczyszczenie organizmu to nic innego, jak proces pozbycia się niekorzystnych dla zdrowia, urody samopoczucia toksyn. Mimo że niejednokrotnie zupełnie nie zdajemy sobie z sprawy to substancje te mogą przyczynić się również do nadmiernego poczucia zmęczenia, senności, a także problemów z zasypianiem. Nie sposób nie wspomnieć tu także o towarzyszącym na każdym kroku uczuciu wzdęcia brzucha, które skutecznie utrudnia codzienne życie. Zastanawiasz się jak toksyny dostają się do organizmu? Jesteś zdania, że prowadzisz raczej zdrowy styl życia, dbasz o zbilansowaną dietę i nie ma możliwości, że dostarczasz organizmowi niekorzystnych substancji? Niekiedy na pojawienie się toksyn w organizmie nie mamy żadnego wpływu. Dostarczamy je zupełnie nieświadomie, chociażby z pożywieniem. Nie sposób nie wspomnieć także o wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniach powietrza, metalach ciężkich czy zupełnie zbędnych produktach przemiany materii. Wpływ mają także takie czynniki jak nadmierny stres czy brak aktywności. Niejednokrotnie usłyszeć można o zbawiennym działaniu detoksu organizmu z toksyn. Jak powinno wyglądać prawidłowo przeprowadzone oczyszczenie organizmu z toksyn? Jakie efekty przyniosą zioła na oczyszczenie organizmu?

Detoks – jak oczyścić organizm?

Już na samym początku należy podkreślić, że detoks organizmu z toksyn powinien być przemyślanym działaniem. Co więcej, ile osób tyle opinii na temat najskuteczniej metody na oczyszczenie organizmu. O ile część osób uważa, że najlepszą metodą są głodówki, tak inni zdecydowanie chętniej wybierają detoks oparte na sokach piciu ziół lub stosowaniu ściśle określonej diety. To, która metoda okaże się najskuteczniejsza w dużej mierze zależy od preferencji a także uwarunkowań organizmu. Na tym etapie warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego warto zadbać o oczyszczenie organizmu. Oto niektóre z zalet detoksu organizmu z toksyn:

  • usunięcie wolnych rodników,
  • wzmocnienie odpornosci,
  • lepsze samopoczucie,
  • odzyskanie energii, siły i witalności
  • utrata zbędnych kilogramów,
  • zapomnisz o wzdęciach czy niekontrolowanym przybieraniu na wadze,

Jak już wspominaliśmy jedną z metod na to, jak oczyścić organizm z toksyn może być wprowadzenie diety oczyszczającej. Dieta Detox to nic innego, jak dostarczanie do organizmu produktów, które pozwolą na oczyszczenie organizmu od środka. W rezultacie zadbasz nie tylko swoje zdrowie, ale również wygląd i poprawę nastroju. Dzięki przyjmowaniu 1000 kcal z 5 pełnowartościowych, zbilansowanych i wegańskich posiłków, zregenerujesz ciało oraz zyskasz zdrowie i smukłą sylwetkę.

Jak wygląda oczyszczanie organizmu za pomocą diety? Przykładowym śniadaniem może być owsianka orzechowa z jagodami goji i prażonymi migdałami. Innym rodzajem na oczyszczenie organizmu z toksyn jest stosowanie diety owocowo-warzywnej, która zwykle trwa kilkanaście dni. Jak zrobić detoks organizmu  w takiej odsłonie? Na początku zaleca się spożywanie wyłącznie gotowanych lub surowych owoców i warzyw. Z powodzeniem można serwować je w postaci soków. Po tygodniu do diety wprowadza się produkty mleczne, zbożowe oraz chude mięso. Picie kawy, palenie papierosów oraz picie alkoholu jest wykluczone. Po zakończeniu kuracji warto stopniowo wracać do normalnego żywienia.

Zioła na oczyszczenie organizmu

Będąc w temacie skutecznych sposobów na oczyszczenie organizm nie sposób nie wspomnieć o ziołach.  Zioła na oczyszczenie organizmu mają pobudzać organizm do sprawniejszego i skuteczniejszego pozbywania się toksyn. Jak zrobić detoks organizmu za pomocą kuracji ziołowej? Wystarczy że do codziennej diety włączysz następujące naprawy:

Pokrzywa

Czyli zioło, które nie bez przyczyny słynie ze swoich właściwości detoksujących. Jest też doskonałym źródłem cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Doskonale radzi sobie więc z uzupełnieniem wszelkich niedoborów. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że zapobiega zatrzymywaniu się wody z organizmu.

Czystek

Dzięki niemu z powodzeniem oczyścisz organizm ze wszelkich metali ciężkich. Doskonale radzi sobie również z przywróceniem flory bakteryjnej.

Rumianek

To jedno z najskuteczniejszych ziół zapobiegających powstawaniu stanów zapalnych. Wykazuje także działanie przeczyszczające.

Mniszek

To surowiec, który w Polsce znany jest od dawna. Perfekcyjnie poradzi sobie również z wydaleniem z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.

Zioła na oczyszczenie organizmu będą skuteczne wtedy, gdy skupimy si na odpowiednim zaparzaniu. Zwykle wskazówki te widnieją chociażby na opakowaniu.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o 2-3 dniowej głodówce, która jest skutecznym sposobem na to, jak oczyścić organizm. Zgodnie z tą metodą organizm korzysta ze zgromadzonych zapasów. Jednak przed rozpoczęciem tego detoksu organizmu z toksyn należy skonsultować to z lekarzem. Definitywnie metoda ta odradzana jest:

  • kobietom ciężarnym,
  • dzieciom,
  • nastolatkom,
  • cukrzykom.

Gołym okiem widać, że oczyszczenie organizmu nie musi być skomplikowanym procesem. Bardzo ważne jest, aby do tematu podejść w sposób przemyślany i rozważny. Nie zapominajmy, że w grę wchodzi nasze zdrowie.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera