Przejdź do treści

Czy picie wody naprawdę działa cuda?

Coraz częściej słyszymy o tym, że woda działa zbawiennie na nasz organizm. Jednak jak dużo powinniśmy jej spożywać? Po każdym posiłku, a może częściej? Jaką wodę najlepiej pić – czy przegotowana woda z kranu może zastąpić butelkowaną wodę z marketu? Czym różnią się od siebie różne wody i jak wybrać najlepszą dla siebie? Aż w końcu – dlaczego warto pić wodę? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Może bowiem wydawać się, że sok z owoców działa kompleksowo na nasz organizm, odporność, cerę i układ trawienny. Eksperci cały czas przypominają jednak, że picie średnio dwóch litrów wody dziennie jest praktycznie niezbędne do zachowania zdrowia przez długie lata, a na co dzień działa świetnie na nasze samopoczucie i wygląd.

Czemu warto pić wodę?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto pić wodę, zastosuj pewien eksperyment. Kup w sklepie kilka półtoralitrowych butelek wody i postaraj się wypić jedną wodę dziennie. Pierwszą różnicą, jaką bez wątpienia szybko zauważysz, będzie częstotliwość wizyt w toalecie… Jednak to właśnie jeden z plusów picia wody – organizm w ten sposób częściej i lepiej oczyszcza się z toksyn, a układ trawienny pracuje znacznie szybciej. Jednak jeśli woda zagości w Twoim życiu na dłuższy czas, z pewnością zauważysz także inne pozytywne aspekty.

Często odczuwasz silny głód – nawet krótko po posiłkach – przez co sięgasz po przekąski między głównymi daniami? Zostało udowodnione, że chęć na przekąskę często mylona jest z uczuciem pragnienia. Woda skutecznie „zapełni” miejsce w Twoim żołądku, przez co uczucie głodu będzie mniej uciążliwe. Dlaczego jeszcze warto pić wodę? Poza świetnym działaniem na układ trawienny woda działa cudotwórczo także dla cery i włosów – zobaczysz, że te staną się widocznie zdrowsze. Jeśli borykasz się z problemem suchej cery lub wypadającymi włosami – wypijanie większej ilości wody może być przyzwyczajeniem, które pomoże Ci się uporać z tymi problemami, a być może nawet całkowicie je pożegnać.

Sprawdź także:

Jak picie wody wpływa na samopoczucie?

Czy wiesz, dlaczego warto pić wodę, zwłaszcza w pracy czy podczas nauki? Naukowcy udowodnili, że nawet lekkie, niezagrażające zdrowiu odwodnienie może negatywnie wpływać na naszą kreatywność, logiczne myślenie, skupienie się czy pamięć krótkotrwałą. Dlatego, jeśli nie możesz skupić się w pracy, czujesz, że brakuje Ci sił i motywacji, a zapamiętywanie niektórych faktów jest dla Ciebie trudnością, rozwiązanie może być banalnie proste – sięgnij po szklankę wody. Następnego dnia przynieś ze sobą do pracy, szkoły lub na uczelnię całą butelkę, niech stanie się to Twoim nawykiem, a zobaczysz, że po jakimś czasie butelka wody sama zacznie “wpadać” Ci w ręce. Jeśli aktywnie dbasz o środowisko i nie chcesz przyczyniać się do produkcji plastiku, możesz zainwestować w butelkę z filtrem, do której będziesz przelewać wodę przygotowaną w domu. Możesz do niej dodać miętę i cytrynę, co dodatkowo polepszy jej smak.

Picie wody a odchudzanie

Wiele słyszy się o tym, aby podczas odchudzania pić dużo wody. Dlaczego warto pić wodę podczas redukcji tkanki tłuszczowej? Czy woda przyspiesza w jakiś sposób proces chudnięcia? Woda sama w sobie nie ma tak magicznych właściwości, jednak może okazać się bardzo pomocna w całym procesie. Dzięki wypiciu szklanki wody zaraz po przebudzeniu, Twój metabolizm zacznie działać znacznie szybciej, co zdecydowanie lepiej wpływa na odchudzanie, a także utrzymanie efektu płaskiego brzucha. Woda pomoże Ci także walczyć z pokusą podjadania między posiłkami, ponieważ niweluje uczucie głodu. Właśnie dzięki temu może okazać się Twoim najlepszym przyjacielem podczas odchudzania. Jeśli praktykujesz dodatkowo treningi cardio, także nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu organizmu. To sprawi, że ćwiczenia będą bezpieczniejsze dla Twojego zdrowia, bardziej efektywne i mniej męczące.

Dlaczego warto pić wodę?

Wiesz już, jaki wpływ na Twoje życie ma wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia? Jeśli nadal nie jesteś przekonany do zmiany swoich przyzwyczajeń, pozwól się zaskoczyć jeszcze jednym faktem – ludzkie ciało składa się w około 70% z wody! Właśnie dlatego warto pić ją w odpowiednich ilościach – woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Należy ją regularnie uzupełniać. Warto także wspomnieć, że lato zbliża się do nas wielkimi krokami.

Pierwsze ciepłe promienie słońca dały już o sobie znać, a to dopiero początek temperatur przekraczających 20 stopni. Picie wody podczas upałów jest szczególnie ważne, a zaniedbywanie tego może prowadzić do naprawdę poważnych powikłań. Pamiętaj także o dostarczaniu odpowiedniej ilości wody swoim pupilom – one także potrzebują płynów, aby właściwie funkcjonować. Niech picie wody stanie się Twoim przyzwyczajeniem. Możesz testować różne smaki, jednak eksperci polecają picie niegazowanej wody, a okazjonalnie – gazowanej. Wybór najwłaściwszej opcji należy jednak tylko do Ciebie!

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera