Przejdź do treści

Co można jeść na diecie sirtfood i jakie są jej efekty?

Pojęcie diety sirtfood staje się coraz bardziej znane. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż coraz więcej osób decyduje się na jej prowadzenie. Każdy, kto rozważa korzystanie z tego rodzaju diety, musi jednak wiedzieć, jakie są jej podstawowe zasady. Przede wszystkim, należałoby się dowiedzieć, co można jeść na diecie sirtfood. Warto byłoby także mieć świadomość tego, dla kogo odpowiedni jest ten sposób żywienia i jakie są rezultaty.

Komu wskazana jest dieta sirtfood?

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, co można jeść na diecie sirtfood, ale również, kto z powodzeniem może ją wprowadzić. Otóż przede wszystkim, jest to sposób żywienia dedykowany osobom, które pragną zgubić nadprogramowe kilogramy. Będą to więc przede wszystkim osoby zmagające się z nadwagą i otyłością. Jak się jednak okazuje, z diety sirtfood mogą również skorzystać osoby, które pragną po prostu oczyścić swój organizm i poprawić swoje samopoczucie. Produkty spożywane na diecie sirtfood obfitują przecież w produkty bogate w polifenole. Te zaś okazują się prawdziwym wsparciem dla zdrowia i zwalczają szkodliwe wolne rodniki. Tak naprawdę, z dobrodziejstw diety sirtfood korzystać może każdy, kto nie ma do tego przeciwwskazań. Jeżeli ktoś nie wie, czy może bezpiecznie skorzystać z tego sposobu żywienia, powinien skontaktować się z lekarzem rodzinnym, bądź dietetykiem klinicznym. Więcej informacji o tym sposobie żywienia znajdziesz w naszym artykule zatytułowanym: “Dieta Adele, czyli o fenomenie sirtuin”, do którego zapraszamy.

Co jeść na diecie sirtfood?

Każdy, kto decyduje się na dietę sirtfood, musi wiedzieć, które produkty można bezpiecznie spożywać, a na które trzeba uważać. Tak naprawdę można jeść w miarę normalne posiłki, które będą odpowiednio skomponowane. Dobrze byłoby jednak wzbogacać je o dodatek produktów bogatych w duże ilości polifenoli. Mowa tu przede wszystkim o:

  • kakao,
  • gorzkiej czekoladzie,
  • kurkumie,
  • imbirze,
  • kaszy gryczanej,
  • jarmużu,
  • szpinaku,
  • owocach jagodowych,
  • herbacie zielonej,
  • kawie zielonej.

Warto sprawdzić, jak wiele polifenoli znajduje się w produkcie, który zamierza się spożyć. Dzięki temu, do diety będzie można włączyć naprawdę całe mnóstwo interesujących warzyw, owoców, jak również przypraw czy ziół. Można więc stworzyć nie tylko zdrowy, ale również bardzo smaczny jadłospis. Dzięki temu dieta sirtfood nie będzie wyrzeczeniem, ale przyjemnością. W mgnieniu oka można przyzwyczaić się do jej zasad, które nie są na szczęście zbyt rygorystyczne.

Jakie są efekty diety sirtfood?

Wiele osób pragnie wiedzieć, jakie są właściwie efekty diety sirtfood. Ciężko byłoby bowiem utrzymać jakąkolwiek dietę bez wiedzy o tym, jak wpłynie na nasze ciało. Te zaś są naprawdę satysfakcjonujące. Przede wszystkim, dzięki diecie sirtfood, można będzie w skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Odpowiedni sposób żywienia należy jednak połączyć z systematyczną aktywnością fizyczną, która sprawi, że efekty będą lepsze i szybciej widoczne. Warto byłoby pomyśleć także o redukcji stresu, który może powodować zwiększoną ochotę na słodkości. Dzięki diecie sirtfood, która zakłada spożywanie licznych produktów bogatych w antyoksydanty, będzie można także poprawić stan swojej skóry, włosów oraz rzecz jasna – paznokci.

Nie da się ukryć, że szczególną wagę do ich wyglądu przywiązują przedstawicielki płci pięknej. Każdy, kto pragnie poprawić swój wygląd zewnętrzny, może być więc bardzo zadowolony z diety sirtfood. Co ciekawe, dzięki jej zastosowaniu, będzie można również liczyć na zmniejszenie widoczności zmarszczek i pomarańczowej skórki. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że efekty diety sirtuinowej nie pojawią się natychmiast. Każdy, kto zdecydował się na żywienie według zasad diety sirtfood, powinien zachować cierpliwość. U niektórych osób rezultaty pojawiają się wcześniej niż u innych i nie powinno wzbudzać to niepokoju. Każdy organizm jest bowiem inny i warto być dla siebie wyrozumiałym. Czasami, nawet jeżeli przestrzega się zasad wspomnianej diety w stu procentach, rezultaty mogą nie być spektakularne. Wynikać to może z naprawdę wielu różnych czynników i nie sposób byłoby wymienić je wszystkie. Co do zasady jednak, efekty diety sirtuinowej są zauważalne.

Dieta Autorska Agnieszki Mielczarek

Odchudzamy, odmładzamy, odżywiamy

Zamów

Newslleter

Zapisz się do newslettera